دره تخت , کشت زار انواع دستگاه لیزر ‎های صادراتی

رئیس سازمان حفاظت محفظه زیست ازنا ذکر کرد : دره تخت بین دو منطقه حفاظت شده اشترانکوه و پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا قرار گرفته است .

منصور درویشی در اعلام کرد و گو با خبر نگار ایسنا ناحیه لرستان , بیان کرد : حیطه دره تخت &# چه گونه از اشکال دستگاه لیزر های دستگاه لیزر دانی استفاده ببریمکالادیوم ” منطقه ای قشنگ و اختصاصی از توابع بخش مرکزی شهرستان ازنا و ۱۰ کیلومتری جنوب این شهرستان , منتهی الیه جنوب غربی منطقه حفاظت شده اشترانکوه قراردارد .

او طولانی تر کرد : این منطقه در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از مرحله دریا در دامنه جنوبی قله ۴۱۵۰ متری سن بران در میان دره‎ای به همین نام به مسافت تقریبی ۱۰۰ متر از روستای دره تخت واقع شده است .

درویشی بابیان اینکه روستای دره تخت به تازگی به دهکده گردشگری تبدیل شده است , افزود : این قریه یکی از زیباترین روستاهای ارگانیک حیطه و نزدیک‎ ترین و راحت ترین مسیر دسترسی به ناحیه حفاظت شده اشترانکوه است .
دستگاه لیزر

رئی دستگاه لیزر س اداره حفاظت محیط زیست ازنا اذعان کرد : قرار به دست آوردن دره تخت بین دو حیطه حفاظت شده اشترانکوه و پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا و تنوع زیستی بالا , وجود سراب ها , دره های زیبا و ارتفاعات پوشیده از برف حتی در ف دستگاه لیزر صول گرم سال , وجود عشایر کوچ رو در بهار و فصل تابستان در این ناحیه , خانه های ساخته شده از سنگ , کشت زارهای اشکال دستگاه لیزر های صادراتی , کندوهای عسل و واحدهای آبزی پروری مسئله قابل قبولی را جهت جذب گردشگران , کوهنو دستگاه لیزر ردان , زمین شناسان به‌وجود آورده است .
دستگاه لیزر
وی دستگاه لیزر با اشاره به این‌که این ناحیه هر ساله شمار متعددی افراد علاقمند به طبیعت از نقاط متعدد مملکت را پذیرا است , افزود : ژئومورفولوژی منطقه , مطابقت با مناطق نصفه کوهستانی است , تنوع آب و هوایی نواحی کوهستانی زیست دستگاه لیزر گاه مناسبی را جهت پستانداران پهناور زیرا کل و پازن , قوچ و میش , خرس قهوه ای و پلنگ ساخت کرده و از قدیم مورد توجه علاقه‎مندان به شکار به خصوص اشراف و عشایر منطقه قرار گرفته است . درویشی بیشتر کرد : همچنی دستگاه لیزر ن بجهت برخورداری از پوشش گیاهی از قبیل درختچه های انجیر , زرشک کوهی , بادام کوهی , بیدهای وحشی , پسته و دشت لاله های واژگون زردرنگ و سرخ توجه گردشگران را به خویش معطوف کرده است .

مدیریت اداره حفاظت فضا زیست ازنا اعلام کرد : ریزش و تجمع برف نیز در ماه های سرد سال در کف دره آن را به یخچال تبدیل می کند که یکی دیده اندازهای خوش دستگاه لیزر و گزینه توجه مردم دیار لرستان و دیگر استان های مرزوبوم است .

وی ادامه بخشید : در فصل تابستان وجود این یخچال ها , رودها و سراب های ناشی از ذوب برف ها آن را به یک کدام از کانون های آبگیر مستمر ناحیه تبدیل کرده که علاوه بر رونق کشاورزی جلوه خاصی به این ناحیه داده است . درویشی یادآور شد : به دلیل قرار به چنگ آوردن روستا در مسیر دسترسی به حیطه توریسم کمندان و تونل برفی و سدی تحت این تیتر میتواند یکی‌از قطب های توریسم این حوزه‌ و حتی استان لرستان باشد .

منبع : ایسنا

۲۶
ارد ارسال شده بوسیله : مدیر فنی بدون دیدگاه
مقاله قبلی